• eISSN : 2822-6755
Dergi Hakkında

1984 yılından itibaren yayınlanmakta ve 1990 yılından itibaren arşivlenmekte olan Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi; Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin bilimsel basılı yayın organıdır. Yeni yayın hayatına Dicle Dental Journal (eISSN : 2822-6755) ismi ile elektronik ortamda devam edecektir.

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 (iki) sayı yayınlanmaktaydı. Şimdi ise dergi, yeni haliyle ve ismiyle; elektronik ortamda yılda 3 (üç) sayı Nisan, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yayınlanacaktır. Dergi; Türkçe ve/veya İngilizce dillerinde yayınları kabul etmektedir.

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi, diş hekimliğinin tüm alanlarında özgün makale, derleme, olgu sunumları yayınlayarak literatüre katkı sağlamayı amaçlar. Derginin kapsamını; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Endodonti, Çocuk Diş Hekimliği, Ortodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi, Oral Diagnoz ve Radyoloji bilim dallarında makaleler oluşturur. Tarafsız değerlendirme ilkeleriyle yayınlanan makalelerimiz en az iki hakemden oluşan bir değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır. Yazarlardan hiçbir şekilde ve gerekçeyle ücret talep edilmemektedir. 2022 yılından itibaren internet ortamında makale ve dergilerin PDF formatı https://www.dicledentj.com adresinde arşivlenmektedir. Dergimizin web sayfası "açık erişim" olup ücretsiz olarak makalelere erişmek ve indirmek mümkündür.